Odwiedzone i opisane browary

Kliknij w logo, by przeczytać o browarze.

Polska

Browar Gościszewo
Przebywając w ten weekend w Gdańsku, postanowiliśmy ruszyć swoje leniwe blogerskie ciała i wybrać się na wycieczkę do nie tak daleko położonego Gościszewa. Szybka podróż pociągiem z Gdańska do Malborka przez Tczew, później przesiadka w kolejny pociąg i po godzinie od wyruszenia byliśmy już na miejscu. Jakie było nasze zdziwienie gdy wysiedliśmy z pociągu. Na prawo - pola, na lewo - pola, gdzieś tam w tle majaczą turbiny wiatrowe, a przed nami tylko dwa budynki stacji kolejowej. I dosłownie nic więcej... 

Browar Kamienica
Korzystając z dobrej pogody, postanowiłem nie marnować pierwszego kwietniowego weekendu i wybrać się w góry. Przez zimę miałem nie małą przerwę, stąd były lekkie obawy o kondycję. Koniec końców wybór padł na Śnieżnik, nieopodal którego pod koniec 2015 roku powstał Browar Kamienica. Połączyć wypad górski z wizytą w browarze? Czemu nie!

       Minibrowar Kowal
Korzystając z dwudniowego wyjazdu nad polskie morze oraz możliwości odwiedzenia Koszalina, postanowiliśmy wybrać się do Minibrowaru Kowal, który jest jednym z dwóch browarów położonych w tym mieście. Minibrowar znajduje się w piwnicach Browaru Koszalin należącego do Van Pur i produkującego dość popularne w tamtej części zachodniego pomorza piwo Brok. Minibrowar założony został w 2008 roku, posiada warzelnię Kaspar Schulz o wybiciu 10 hl...

Piekarnia Piwa
Dokładnie 20 lipca 2016 roku w browarze Piekarnia Piwa uwarzono pierwsze, premierowe piwo. Jest to kolejny browar na mapie województwa śląskiego i co cieszy najbardziej, browar rzemieślniczy, z własnym sprzętem i miejscem. Przy zalewie inicjatyw kontraktowych jest to doskonały ruch pozwalający na rozwój browaru i doskonalenie piw, m.in. przez stałą obecność piwowara.

Browar Port Gdynia
Nieco ponad dwa tygodnie temu, korzystając z zimowej aury oraz faktu, że znaleźliśmy się w Trójmieście, postanowiliśmy odwiedzić nowy minibrowar - Browar Port Gdynia. Z dotarciem na miejsce nie mieliśmy najmniejszych problemów - ciężko było nie zauważyć nowoczesnej, szarej bryły usytuowanej zaraz przy głównym nadmorskim bulwarze. Po wnętrzach browaru oprowadził nas jeden z piwowarów - Szymon Cierzniak, który podobnie jak inni w tej profesji przeszedł drogę od domowych warek wprost do zawodowego piwowarstwa. 

  Minibrowar Reden 
Można śmiało powiedzieć, że jak się ma gdzieś blisko, to dociera się tam zazwyczaj najpóźniej. Chrzanów, czyli moje rodzinne miasto, od Chorzowa dzieli niewielka odległość, ale dopiero początkiem lipca udało mi się dotrzeć do miasta, gdzie już od ponad roku funkcjonuje Minibrowar Reden. 

Browar Twigg
W zeszłym tygodniu miałem przyjemność odwiedzić kolejny, nowy browar debiutujący na polskiej scenie piwowarskiej. Browar Twigg za swoją siedzibę obrał Kraków, w którym jak dotąd funkcjonowały dwa browary restauracyjne - CK Browar i Stara Zajezdnia, niedawno otworzył swoje podwoje angielski Brewpub T.E.A. Time, a od ponad roku pod Krakowem działa Pracownia Piwa. Jak widać - stolica Małopolski powoli staje się centrum krajowego piwowarstwa. 
Chorwacja 

Bura Brew
Istria jest w większości krainą, w której królują winnice, oliwa z oliwek i liczne przydrożne stragany oferujące turystom świeże owoce. Temperatura w trakcie największego sezonu potrafi śmiało przekraczać próg trzydziestu stopni, a na niebie próżno szukać jakiejkolwiek chmury mogącej choć na chwilę dać ratunek przed żarem docierającym z każdej strony. Tym bardziej dziwi sytuacja, że na Istrii funkcjonują tylko dwa browary, w tym jeden restauracyjny i jeden rzemieślniczy.
Czechy 

Pivovar Clock
Řemeslný pivovar Clock to jeden z najmłodszych browarów restauracyjnych w Czechach - jego otwarcie nastąpiło 4 lipca 2014 roku. Mimo że do tego kraju w celach turystyki piwowarskiej jeszcze się nie zapuszczałem, to wracając z Karpacza do domu, aż żal było nie zajrzeć do tak ciekawego browaru, który z nazwy reklamuje się jako rzemieślniczy.
Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com