Nachmielona - poczuj moc chmielu!


Nachmielona to idealna propozycja dla wszystkich hop-headów, którzy ani na chwilę nie mogą się rozstać ze smakiem i aromatem swojego ulubionego chmielu. Pierwsza w Polsce woda mineralna z dodatkiem chmielu stworzona została przez załogę Browaru Nepomucen. Piwowarzy ze Szkaradowa czerpią wodę z własnego ujęcia, chmielą ją na zimno amerykańskimi odmianami przez 3 tygodnie, a po nasyceniu dwutlenkiem węgla wlewają w butelki i wysyłają w Polskę. Produkt, który miał premierę na Warszawskim Festiwalu Piwa rozszedł się w oka mgnieniu - 400 butelek wody chmielowej zniknęło w trakcie 3 dni.

Pierwszą wersją jaka pojawiła się na rynku jest Nachmielona Hoptimum z ilością chmielu odpowiadającą dobremu amerykańskiemu India Pale Ale. Wkrótce Nepomucen ma też zaprezentować mocniejszą wersję z jeszcze większą ilością żywicznych smaków i aromatów. 

Jak prezentuje się Nachmielona? Lekko gazowana, o słomkowej barwie, którą nadał wodzie chmielowy granulat, z wyraźną nutą żywicy w aromacie i równie dużą dozą żywiczności w smaku. Aromat w dużej mierze przypomina mi wizytę w browarze - spacer pośród tanków z unoszącym się zewsząd zapachem granulatu chmielowego. W smaku niestety pojawia się dość tępa i zalegająca goryczka, która ogranicza nieco orzeźwiający charakter wody. 

Jeśli jeszcze nie próbowaliście Nachmielonej to czym prędzej udajcie się do waszego ulubionego multitapu lub sklepu z piwem rzemieślniczym - tam powinniście ją zastać. W mojej opinii jest jeszcze dużo do zrobienia by chmielowa woda osiągnęła swój idealny balans. Najważniejsze jednak, że Nepomucen zrobił pierwszy krok i wprowadził na polski rynek innowacyjny produkt. Oby tak dalej!

Oprawę graficzną Nachmielonej zaprojektowało studio Flov z Wrocławia. Grzegorz - dobra robota!
Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes