Gdzie znaleźć dobre piwo nad morzem?

Czym byłby wypoczynek nad polskim morzem, gdyby nie chłodne piwo wypite w słoneczny dzień na plaży? Ważne, aby było dobrej jakości, a takiego można szukać w ofercie browarów rzemieślniczych i restauracyjnych działających na nadmorskich terenach. Jeśli nie wiemy, gdzie szukać piwa nad morzem, warto zerknąć na mapę, którą przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję.

Na mapie zaznaczyliśmy browary zlokalizowane na terenach województw Zachodniopomorskiego i Pomorskiego, do których śmiało można wstąpić spędzając urlop nad morzem. Część z nich to browary stacjonarne będące zwykłymi zakładami produkcyjnymi, dlatego warto wcześniej sprawdzić czy jest możliwość wizyty pod wskazanym adresem. Część z takich browarów prowadzi własne sklepiki ze sprzedażą piwa na wynos, ale niektóre są całkowicie wyłączone dla odwiedzających. Browary restauracyjne, jak sama nazwa wskazuje oprócz piwa oferują również usługi gastronomiczne, dlatego nie trzeba wcześniej sprawdzać możliwości wizyty. 

Dorzuciliśmy również krótką listę wybranych przez nas piwnych turystycznych marek, które warzone są z myślą o turystach odwiedzających nadmorskie miejscowości. Wymienione piwa produkowane są przez browary, które cenimy i lubimy, stąd chcemy je polecić. 

Nie wpisywaliśmy piw produkowanych przez browary Witnica czy Staropolski, które są po prostu regularnie produkowanymi przez te browary "klonami" z doklejonymi etykietkami z danego regionu i nie mają nic wspólnego z produktami lokalnymi. Zrezygnowaliśmy też z podawania listy piw, pokroju Łebskiego, czy warzonych przez browar Kowal piw Mieleńskie, Darłowskie czy Kołobrzeskie.


W większym formacie mapę znajdziecie tutaj.

Jesteśmy świadomi, że mapa może zawierać w sobie drobne nieścisłości, dlatego jeśli zauważycie błąd - dajcie nam znać! Jeśli wam się podoba - prześlijcie link do mapy znajomym!

Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes