Gdzie znaleźć dobre piwo w górach?


Piwo to nieodłączny element każdej górskiej pieszej wycieczki. Po trudach przejścia szlaku i zdobyciu upragnionego szczytu nie ma nic lepszego niż orzeźwienie organizmu dobrym, rzemieślniczym piwem. Co jednak, jeśli nie wiemy gdzie go szukać, a nie zabraliśmy ze sobą żadnego do plecaka? Z pomocą może przyjść mapa, którą przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję.

Na mapie zaznaczyliśmy browary zlokalizowane w pobliżu pasm górskich, do których śmiało można wstąpić przed lub po górskiej wycieczce - część z nich to browary stacjonarne będące zwykłymi zakładami produkcyjnymi, dlatego warto wcześniej sprawdzić czy jest możliwość wizyty pod wskazanym adresem. Część z takich browarów prowadzi własne sklepiki ze sprzedażą piwa na wynos, ale niektóre są całkowicie wyłączone dla odwiedzających. Browary restauracyjne, jak sama nazwa wskazuje oprócz piwa oferują również usługi gastronomiczne, dlatego nie trzeba wcześniej sprawdzać możliwości wizyty.

Dorzuciliśmy również listę najczęściej spotykanych piwnych turystycznych marek, z których część oferowana jest bezpośrednio przez browary, a część warzona na zlecenie różnych schronisk, hoteli i innych miejsc wypoczynkowych. W tym drugim wypadku warto sprawdzić, kto warzy takie piwo, by mieć pewność że jest to produkt lokalny. Nie wpisywaliśmy piw produkowanych przez browary Witnica czy Staropolski, które są po prostu regularnie produkowanymi przez te browary "klonami" z doklejonymi etykietkami z danego regionu i nie mają nic wspólnego z produktami lokalnymi.

Dwa browary podzieliły się z nami informacją o dostępności piw w wybranych schroniskach górskich - więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Schroniska, w których dostępne są piwa z oferty browaru Browars z Limanowej:
- PTTK Na Turbaczu
- PTTK Stare Wierchy
- PTTK Trzy Korony
- Orlica Szczawnica
- Na Przechybie
- Roztoka
- Na Hali Boraczej
- Na Hali Miziowej
- PTTK Markowe Szczawiny

Schroniska, w których dostępne są piwa z oferty browaru Pinta z Wieprza:
- Soszów 
- Na Hali Lipowskiej
- Na Hali Boraczej
- Na MagurceW większym formacie mapę znajdziecie tutaj.

Jesteśmy świadomi, że mapa nie zawiera w sobie informacji o wszystkich rzemieślniczych lub regionalnych piwach dostępnych w polskich górach, niemniej to co oferuje na obecną chwilę powinno wystarczyć do znalezienia dobrego piwa w okolicy, w którą się wybierzecie! Jeśli wam się podoba - prześlijcie link do mapy znajomym!

Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes