Bezalkoholowa wiosna - Miłosław, Fortuna, Grodzisk


Popularność piw bezalkoholowych w Polsce stale rośnie. Jednym z najczęściej wybieranych jest Miłosław Bezalkoholowe IPA, które zadebiutowało na rynku w 2018 roku i od tamtego czasu stało się liderem wśród krajowych bezalkoholowych piw rzemieślniczych . Produkowane w browarze Fortuna w Miłosławiu, z każdą kolejną warką prezentuje równy poziom jakościowy, a bardzo dobra dostępność, zachęca do częstego sięgania po to piwo. 

Wiosną 2020 roku na rynku pojawiły się dwa nowe piwa bezalkoholowe związane z browarem Fortuna oraz zależnym od niego browarem w Grodzisku - Fortuna Czarne Bezalkoholowe i Grodziskie Bezalkoholowe Mango Ale. Jeśli mieliście wcześniej do czynienia z Fortuną Czarne, to możecie mieć pewne obawy w temacie bezalkoholowej odsłony tego piwa. Standardowa wersja jest wyraźnie słodka i daleko jej do klasycznego pojmowania ciemnego piwa. W przypadku wersji bezalkoholowej jest o wiele lepiej. Jesteście ciekawi czy warto sięgnąć po bezalkoholowe trio w wydaniu browarów w Miłosławiu i Grodzisku?

Miłosław Bezalkoholowe IPA
Ekstrakt: 6,2%, Alkohol: <0,5%
Chmiele: Citra, Amarillo, Chinook, Lubelski
Dodatki: herbata Sencha Earl Grey

W Miłosławiu prym wiodą cytrusowo-chmielowe akcenty, a brzeczkowy charakter piwa bezalkoholowego przykryty jest przez ziołowo-ściągający charakter herbaty, która dominuje w smaku łącząc się z akcentami chmielu. Całościowo piwo jest rześkie i sesyjne - dla nas to jedno z piw, po które sięgamy bardzo często.


Fortuna Czarne Bezalkoholowe
Ekstrakt: 8,6%, Alkohol: <0,5%
Dodatki: ekstrakt orzeszków kola.

Czarne Bezalkoholowe w pierwszym momencie budzi skojarzenie z piwem piernikowym - prym wiodą tu słodowo-piernikowe nuty, przechodzące w smak napoju Cola. Całe szczęście po chwili w smaku pojawia się lekka goryczka, a całość zyskuje przyprawowy charakter i co ważne - nie jest słodko! Gdzieś w tle można wyczuć również akcent gorzkiej czekolady oraz nieco ściągający, goździkowy finisz. Dla poszukujących zastąpienia Coli czymś o charakterze piwa - będzie jak znalazł, dla nas - dobre, ale raczej okazjonalne piwo.

Grodziskie Bezalkoholowe Mango Ale
Ekstrakt: 6,7%, Alkohol: <0,5%
Chmiele: Magnum, Cascade
Dodatki: pulpa z mango, pulpa z marakui, pulpa z calamansi

Bezalkoholowe Mango Ale, a raczej Mango-Marakuja-Calamansi Ale, to propozycja dla szukających owocowego piwa bezalkoholowego. Zbożowe, z miąższowym charakterem mango, wyrazistą pestkowością marakui oraz cytrusowością calamansi. Delikatne, soczyste, miąższowe, a jednocześnie podbite słodową nutą w tle, co przypomina że jest to piwo, a nie gazowany sok owocowy. Brzeczkowe nuty zostały umiejętnie przykryte przez owocowy dodatek. Dzięki swojej rześkości, jest godnym konkurentem dla MiniMaxi Mango z browaru Pinta. Liczymy, że Mango Ale będzie tak szeroko dostępne jak Miłosław Bezalkoholowe IPA, bo z pewnością będziemy sięgać częściej!
Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes