Kosmiczna odyseja z chorzowskiego Redena

 
Minibrowar Reden z Chorzowa wypuścił w lutym na rynek aż dwie nowości - American IPA Single Hop Simcoe oraz Ciemnego Rauchbiera, oba piwa z etykietami w kosmicznym klimacie - jedno z nazwą Hopernik, drugie - Darth Lager. Czy przy nowych piwach z chorzowskiego browaru można odlecieć w kosmos?

Hopernik
American IPA Single Hop Simcoe

Aromat dość lekki, żywiczny, trawiasty, brak akcentów owocowych. Barwa - jasno-bursztynowa. W smaku - lekkie, wyraźnie żywiczne, jednak w całości dość wodniste i z niską treściwością. Pojawiają się przyjemne "choinkowe" akcenty, a goryczka po dłuższej chwili staje się mocniejsza. Pod koniec pojawia się lekki, kwaskowy element. Piwo bardzo pijalne, jednak jak na styl American IPA dość lekkie, bardziej przypomina to American Pale Ale, a najbardziej brak w tym piwie słodowej kontry.
Przy kolejnych warkach trzeba będzie to poprawić :)

Darth Lager
Rauchbier

Aromat lekki, wyraźnie wędzony, do tego wyraźne akcenty skórki od chleba, ciemnych słodów oraz lekka słodycz. Barwa - ciemno-rubinowa. W smaku lekka wędzonka, do tego wyraźne akcenty chlebowe, karmelowe, w odczuciu średnia pełnia piwa. Dobrze pijalny, lekki Rauchbier. Wędzonka jest delikatna i współgra z karmelowym, słodkim akcentem.Nowości można ocenić pół na pół - Darth Lager jest bardzo przyjemnym, wędzonym piwem, z kolei w Hoperniku pojawiło się kilka elementów, które w przyszłości trzeba by poprawić. A już wkrótce w Chorzowie zadebiutuje pierwsza polskie komercyjne piwo pszeniczne fermentowane płynnymi drożdżami Fermentum Mobile. Warto czekać :)

Atak klonów! :)
Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes