Piwne podsumowanie 2013

Nadszedł ostatni dzień roku, nadeszła i pora na piwne podsumowanie roku. Nie będę się zbytnio rozpisywał o piwach i browarach, o tym który był najlepszy, a który najgorszy. W zamian przedstawiam Wam infografikę prezentującą ważniejsze wydarzenia 2013 roku - premiery piw, debiuty browarów, festiwale oraz inne wydarzenia związane z piwem. Wśród premier piwnych zabrakło niestety niektórych piw, ale to poprzez sam fakt czasochłonnego wykonania grafiki. Nie znajdziecie tu Codera z Artezana, Komesa Poczwórnego Bursztynowego czy Jurajskiego Świątecznego - poza tymi kilkoma piwami, wszystko jest tak jak należy. 

Wybór najlepszego piwa i najlepszego browaru roku pozostawiam sobie na pierwsze dni roku 2014,
a póki co życzę wszystkim wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym roku oraz wielu ciekawych piw i wydarzeń związanych z browarnictwem. Jest na co czekać - wśród zapowiedzi pojawiły się m.in. Browar Ninkasi, Browar Birbant czy nowe piwo z Browaru Artezan - Cymbo Pogon z trawą cytrynową.

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia w przyszłym roku :)

P.S. Grafika ze względu na swój rozmiar musiała zostać podzielona na części, co nie powinno przeszkadzać w jej odczytywaniu.

 

Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes