Otwarcie Miko Craft Beer Bar


Po The Office Marcina Stefaniaka, Kraftodajni Gosi Bujok oraz Beerokracji Artura Napiórkowskiego, przyszła pora na kolejny pub otwierany przez jednego z polskich blogerów piwnych. W piątek 26 sierpnia, swój lokal pod nazwą Miko Craft Beer Bar otworzył Kuba Niemiec znany z The Beervault.

Miko znalazło się w sprawdzonym już wcześniej lokalu, gdzie przez długi czas rezydowało Kino Caffe, a który później stracił trochę na uroku i działał jako Klaps & Crafts. Dlatego jednym z głównych celów działania Miko jest zmiana postrzegania tego miejsca i nadanie miana dobrej knajpki z klimatem do spotkań. Część ozdób i bibelotów pozostała jeszcze po poprzednich właścicielach, ale dzięki małemu remontowi Miko już zyskało swój własny charakter.

Dlaczego nie powstał tu multitap z prawdziwego zdarzenia - kilkanaście kranów i same piwa rzemieślnicze? Odpowiedź jest prosta - w Mikołowie popyt na takie rzeczy jest dość niski. Potrzebne jest budowanie świadomości klientów i stopniowe wprowadzanie nowych stylów i smaków. Obecnie Miko oferuje 5 kranów, z których każdy ma przydzielony odpowiedni rodzaj piwa: jeden na pszenicę, jeden na lagera, jeden na owocowe i dwa na piwa nowofalowe. Do tego wystarczy dodać szeroki wybór innych alkoholi, shotów i drinków i śmiało można trafić do szerokiego grona klientów.

Na otwarciu obecne były tłumy i panowała imprezowa atmosfera, a piwo lało się szerokim strumieniem. Co ciekawe, pierwszą opróżnioną beczką był Pacific z Artezana, co tylko pozytywnie nastraja na przyszłość. Oby przez kolejne miesiące i lata lokal był równie często przepełniony ludźmi, co w piątkowy wieczór!


Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes