Solipiwko - Nomono 2


Nowe piwo autorstwa browaru Solipiwko i wrocławskiego Studia kreatywnego Nomono pojawiło się niedawno na sklepowych półkach. Tym razem kooperacyjne piwo to Freestyle Polish IPA, do którego trafiły tylko polskie odmiany chmielu - wśród nich: Iunga, Marynka, Lubelski, Sybilla i Puławski. Mamy tutaj do czynienia z całą paletą różnych aromatów i smaków charakterystycznych dla tych odmian. 
Co jednak najbardziej rzuca się w oczy to etykieta, która w dużej mierze nawiązuje do poprzedniej, a równocześnie jeszcze bardziej przykuwa nasze oczy. Duża ilość detali, świetna kolorystyka i znakomite ułożenie wszystkich elementów w projekcie - nic więcej już nie trzeba dodawać. A czy piwo jest tak samo kompletne jak etykieta?

Aromat jest bardzo przyjemny - pojawia się lekka cytrusowość oraz lekkie nuty owoców. Gdzieś pomiędzy tym pojawia się delikatny, nieprzeszkadzający akcent siarkowy. Główny prym wiodą tutaj lekkie nuty roślinne oraz wyraźna słodowość.
W smaku mamy do czynienia z wyraźną ziołową nutą, lekką goryczką, a także akcentem cytrusów i skórki pomarańczy. Finisz dość wytrawny i ziołowy, a sama goryczka niezalegająca.
Piwo jest lekkie, choć pełne ciała, pijalne, wyraźnie ziołowe i chmielowe. To coś dla miłośników lupuliny w czystej postaci...

Freestyle Polish IPA nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia jak jego etykieta, ale było jednym z czynników spędzenia przyjemnie wieczoru - pijalne, wyraźnie ziołowe piwo, które może promować polski chmiel i polski design - a to są rzeczy, które tygryski lubią najbardziej ;)


Detale etykiety Nomono 2.


Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com