Kiss the Beast - AleBrowar & Birbant


W miniony weekend władzę w krakowskim Multi Qlti przejęły rekiny polskiego craftu - AleBrowar i Birbant, którzy właśnie w stolicy Małopolski zorganizowali premierę nowego kooperacyjnego piwa - Kiss the Beast. Już od godziny 19 w lokalu przy Szewskiej zaczęły pojawiać się tłumy, bo o 20, kiedy polały się pierwsze szklanki piwa, zapełnić pub do granic możliwości. Na premierze zagościły załogi obu browarów - Bartek, Michał i Arek oraz Jarek i Krzysiek, a główną gwiazdą wieczoru stał się pewien znany podwrocławski bloger (z pewnością wiecie o kogo chodzi). Wśród całego tłumu żądnego piwa pojawiły się także drobne gadżety w postaci AleBrowarowych wlepek, a także dużo dobrych przekąsek - wpasowanych w belgijskie klimaty premierowego piwa.

Kiss the Beast, w stylu Ultra Belgian IPA, mimo deklarowanej wartości 200 IBU, nie porażało mocną goryczką - było za to wyraźnie chmielowe zarówno w aromacie jak i w smaku. Razem z żywicznymi akcentami współgrały wyraźnie drożdżowe i przyprawowe belgijskie nuty, a całość była dobrze zbalansowana, z odpowiednią słodową podbudową. Goryczka nie zalegała, a alkohol (8,5%) został świetnie ukryty - dopiero po pewnym czasie szumiało lekko w głowie ;)

Premiera udała się świetnie i już czekam na kolejne takie imprezy AleBrowaru w grodzie Kraka, a to pewnie nie prędko się zdarzy...


Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com