Artezan - Cymbo Pogon

Drugim z piw, którym rozpoczął się nowy 2014 rok, jest Cymbo Pogon z Browaru Artezan. Premiera miała miejsce 4 stycznia, a sam Pogon to piwo pszenne na nowozelandzkich chmielach z dodatkiem trawy cytrynowej, od której wzięła się nazwa. Krok śmiały, ale zima jak widać na zewnątrz, nie dopisuje i powoli można już świętować pojawienie się wiosny, dzierżąc oczywiście szklankę z Cymbo Pogonem w ręku.


Artezan Cymbo Pogon
Wheat Ale
Zawartość alkoholu: 4,3% obj.
Ekstrakt: 11,0%

Aromaty to nuty trawiaste, cytrusowe oraz wyraźny akcent pszeniczny. W barwie piwo prezentuje się bardzo ładnie - jasny, słomkowy odcień. Już sam aromat zapowiada orzeźwiający smak. Goryczka na niskim poziomie, lekka, współgra z akcentami trawiastymi oraz lekką owocową nutą. Później pojawiają się akcenty pszeniczne oraz cierpkawy finisz. Piwo jest lekkie i orzeźwiające, z lekką kwaskową nutą. Idealne na lato - lekkie i z miłym akcentem trawy cytrynowej. Wysycenie oraz piana - średnie. 


Cymbo Pogon to sposób na dobre rozpoczęcie roku. Piwo jest znakomite w smaku i jeśli pojawi się w ofercie Artezana na stałe, to należy wyczekiwać na orzeźwiające i lekkie lato z piwem pszennym z podwarszawskiego browaru.


0 comentários:

Prześlij komentarz