Piwoteka - Czarny Wdowiec

14 września miała miejsce premiera nowego piwa z Browaru Piwoteka. Drugi wytwór łódzkiego browaru występujący pod nazwą Czarny Wdowiec to bardzo goryczkowym American Dry Stout. W planach było uwarzenie piwa o trzy cyfrowym IBU, jednak badania labolatoryjne potwierdziły jedynie IBU na poziomie 97 punktów, co jest i tak dobrym wynikiem. Niestety nie udało mi się dostać Wdowca w żadnym w krakowskich pubów, ani w żadnym sklepie w Małopolsce, stąd musiałem zamówić go kurierem wprost ze sklepu Piwoteki. Po kilku dniach piwo w końcu do mnie dotarło i mogłem usiąść do degustacji. Czy Wdowiec jest naprawdę bardzo gorzki? Jak smakuje? Zapraszam.


Zapach - czekoladowy, kawowy, lekka nuta metaliczna.

Kolor - czarny, nieprzejrzysty.

Smak - w pierwszym momencie atakuje nas bardzo mocna goryczka, utrzymująca się długo w ustach. Później pojawiają się posmaki kawowe i czekoladowe oraz lekka paloność. Piwo wytrawne, ale jednocześnie wodniste i bez konkretnego charakteru. Wdowiec jest dobrze pijalny, jednak goryczka chwilami przeszkadza w odbiorze całości. Pod koniec pojawia się drobny metaliczny posmak. W całości piwo ciekawe, ale zbyt goryczkowe jak dla mnie.

Wysycenie - niskie, piana - niska, ale ładnie utrzymująca się i pozostająca na ściankach.

Czarny Wdowiec to piwo mocno goryczkowe, jednak jak dla mnie nie posiadające swojego konkretnego charakteru. Stopniowo Piwoteka pnie się ku górze, Wdowiec jest już bardziej dopracowanym piwem od Miedzianej Dziewicy. Mam nadzieję, że kolejne piwa będą coraz to lepsze. Póki co Wdowiec jest piwem idealnym dla wielbicieli mocnej goryczki, dla mnie - piwem w porządku, ale zbyt goryczkowym dla moich kubków smakowych.


Podsumowanie:
Styl: American Dry Stout
Pasteryzacja: nie
Zawartość alkoholu: 4,9% obj.
Ekstrakt: 12,5%
Cena: 10zł (+ 20zł przesyłka)
Pojemność: 0,5 l
Ogólna ocena:


Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com