Kormoran - Kormoran Jasny

Zastanawiałem się przez chwilę jak rozpocząć dzisiejszy post. Doszedłem do wniosku, że będzie to wpis o jakże nudnym i pogardzanym dziś stylu piwnym, którym jest Pils. Nie wiedziałem nawet jak bardzo trafię w myśl, którą rozwinął dzisiaj na swoim blogu Bartosz Nowak z Małe Piwko Blog - piszący o nudnych stylach i potrzebie ich istnienia w piwnym świecie - tutaj link: http://malepiwko.wordpress.com/2013/09/17/na-co-nam-nudne-style/ . Postanowiłem spróbować jednego z takich "nudnych" piw z Browaru Kormoran - Jasnego Mocnego Chmielonego - które polecane jest zarówno poprzez recenzje piwnych blogerów, a które polecił mi także mój przyjaciel. 

Jasne Mocno Chmielone to piwo, do którego użyte zostało 5 rodzajów chmieli: polskie Sybilla, Marynka i Lubelski, a także czeski Zatecki i niemiecki Tettnanger. Ostatnio w sprzedaży pojawiła się także niefiltrowana wersja tego piwa, jednak dzisiejszej recenzji podlega wersja poddana filtracji. Jak smakuje i czy może podbić serca piwoszy? Zapraszam.


Zapach - chmielowo-słodowy, lekko metaliczny, lekki i przyjemny.

Kolor - jasny, złoty.

Smak - goryczka na średnim poziomie, lekko zwiększająca się. Występuje chmielowy posmak połączony z lekką metaliczną nutą w tle, która w odbiorze piwa bardzo nie przeszkadza. Później pojawia się drobna chlebowość. Piwo jest przyjemne w odbiorze i dobrze pijalne, a goryczka miła i nie przesadna.

Wysycenie - niskie, piana - średnia, dość szybko opada.

Kormoran Jasne to piwo dobrze pijalne i dobrze zbalansowane pod względem goryczki. Myślę że powrócę do tego piwa wiele razy - na pewno w przypadku jakiegoś grilla lub spotkania ze znajomymi. Polecam wszystkim wielbicielom pilsów.

Podsumowanie:
Styl: Pils
Pasteryzacja: tak
Zawartość alkoholu: 4,9% obj.
Ekstrakt: 12,5%
Cena: ok. 5 zł
Pojemność: 0,5 l
Ogólna ocena:

0 comentários:

Prześlij komentarz