Pracownia Piwa - Dori

W ostatni piątek sierpnia, 30. dnia tego miesiąca, w krakowskiej Strefie Piwa Pub miała miejsce premiera nowości uwarzonej wspólnie przez Pracownię Piwa oraz Dorotę Chrapek. Piwo Dori w stylu Belgian Pale Ale zostało stworzone wg. receptury, która wygrała Grand Championa Birofilia w 2010 roku. Dla wielu była to okazja do odświeżenia sobie wspomnień dotyczących Grand Championa, dla mnie okazja do spróbowania kolejnego wyśmienitego piwa. Na godzinę przed przybyciem samej Doroty Chrapek oraz Tomasza Rogaczewskiego w Strefie zaczął się robić niemały tłum - wszystko przez akcję rozdawania szklanek z logo Pracowni Piwa, których było tylko 11 i do których lane miało być premierowe piwo - stąd obowiązywała zasada "kto pierwszy ten lepszy". Po wypiciu Dori z takiego szkła, mogło ono spokojnie trafić do domowej kolekcji. Mi udało się zdobyć jedną z tych szklanek, dzięki czemu piwa z Pracowni nawet w domowym zaciszu będą zawsze smakowały i wyglądały wyśmienicie. O godzinie 19 próg pubu przekroczyła zwyciężczyni Grand Championa - pani Dorota - i już po kilku minutach jako pierwsza "rozpoczęła" beczkę Dori. Później każdy z pragnących został nasycony, a gwar panował w Strefie aż do późnych godzin wieczornych. Zapraszam na krótką recenzję "Grand Championa 3 lata później..." :) Warto nadmienić, że Dori to pierwsze z serii piw warzonych przez Pracownię Piwa we współpracy z piwowarami domowymi - już wkrótce czeka nas premiera Milk Stouta uwarzonego razem z Arturem Nowakiem.


Zapach - słodowy, owocowy, z lekkim aromatem moreli i winogron.

Kolor - bursztynowy, nieprzejrzysty

Smak - goryczka lekka, a piwo samo w sobie cierpkie i lekko wytrawne. Pojawiają się nuty słodowe i owocowe z bardzo miłym smakiem owoców, m.in. winogron i moreli. Piwo lekkie i bardzo pijalne, z bardzo przyjemną lekką ziołowością.

Wysycenie - niskie, piana - niska

Dori to piwo bardzo dobrze pijalne - z ogromną ochotą polecę je znajomym, bo naprawdę warto. Cieszy fakt, że Pracownia postanowiła rozpocząć współpracę z piwowarami - dzięki temu będziemy mogli spróbować wielu ciekawych piw. Sam z niecierpliwością na to czekam.

 

Podsumowanie:
Styl: Belgian Pale Ale
Pasteryzacja: nie
Zawartość alkoholu: 5,0% obj.
Ekstrakt: 13,0%
Cena: 11zł
Pojemność: 0,5 l
Ogólna ocena:0 comentários:

Prześlij komentarz