Pracownia Piwa - Cent Us

Nie minął nawet tydzień od premiery Crack'a z Pracowni Piwa, a już w ten czwartek po raz kolejny wybrałem się do krakowskiej Strefy Piwa Pub na prapremierę następnej nowości z browaru z Modlniczki. Tym razem jest to Smoked Stout o nazwie podkreślającej jedną z cech typowego Krakowiaka - nowe piwo nosi imię Cent Us, z czym związana była także promocja - duży Stout kosztował nie 11zł, a 10,99zł - była to prawdziwa gratka dla dusigroszów. Jak to się mówi, grosz do grosza, a będzie kokosza. Zapraszam na recenzję nowego wędzonego stouta.


Zapach - lekko wędzony, pojawiają się różnież aromaty czekolady i cytrusów.

Kolor - czarny, ciemno-brązowy.

Smak - goryczka lekka z równie lekką wędzonką. Pojawiają się nuty kawy oraz ciemnej czekolady, a samo piwo jest bardzo miłe w odbiorze. Wędzone aromaty nie są nachalne, dzięki czemu Cent Us będzie czymś dobrym dla osób, które jak dotąd nie przekonały się do tego rodzaju piw. Na finiszu pojawia się wyrazista wytrawność.

Wysycenie - średnie, piana - średnia.

W pierwszym momencie miałem wątpliwość, czy Cent Us będzie piwem dla mnie. Nie jestem zbytnim fanem wszelkich "Rauch'ów" czy "Smoked'ów", jednak ten stout w pewien sposób do mnie trafiło. Dobry na lato, lekki, z wędzonką która nie jest zbyt nachalna i pozwala delektować się smakiem kawy i czekolady. Pracownia Piwa ma u mnie kolejnego plusa. Pytanie tylko - czy to piwo nie jest jakoś powiązanie z Crack'iem? Oba mają taki sam ekstrakt oraz procent alkoholu, a różnią się jedynie goryczką. Ciekawe :)


Podsumowanie:
Styl: Smoked Stout
Pasteryzacja: nie
Zawartość alkoholu: 4,7% obj.
Ekstrakt: 12,0%
Cena: 10,99zł (lane)
Pojemność: 0,5 l
Ogólna ocena:


0 comentários:

Prześlij komentarz