Piwoteka - Miedziana Dziewica


Nadal nie mogę się dobrać do wszystkich moich notatek dotyczących piw degustowanych na Birofiliach 2013, stąd w dzisiejszym wpisie premierowe piwo z nowego browaru kontraktowego Piwoteka. "Miedziana Dziewica" to piwo w stylu Extra Special Bitter, które zostało również zgłoszone do konkursu piw rzemieślniczych na żywieckim festiwalu, jednak niestety nie udało się mu zająć żadnego znaczącego miejsca. Wśród chmieli użytych do "Dziewicy" znalazły się: Target, Fuggles, Challenger oraz East Kent Goldings. A jak prezentuje się dziewicza warka nowego browaru? Zapraszam.


Zapach - bardzo chmielowy oraz biszkoptowy.

Kolor - ciemny, karmelowo-biszkoptowy.

Smak - goryczka na średnim poziomie, ale dość agresywna dla kubków smakowych. Pojawiają się posmaki biszkoptowe oraz ciasteczkowe, które stanowią przeciwwagę dla zbyt nachalnej goryczki. "Dziewica" jest lekko cierpka, znaleźć można w niej także drobne nuty karmelowe.  Piwo jest dobrze pijalne, jednak muszę się zgodzić z opinią, że jest ono trochę przechmielone. W kontraście posmaki biszkoptowe umilają picie tego piwa.

Piana - niska. Wysycenie - niskie.

"Miedziana Dziewica" to piwo ciekawe i warte spróbowania, w barwie jest ciemniejsze od pozostałych ESB, a trochę zbyt agresywna goryczka stanowi tutaj lekki zgrzyt, jednak miły posmak biszkopta, a także nut karmelowych dobrze wpływa na pijalność "Dziewicy". Jak na pierwsze piwo - jest dobrze.

Podsumowanie:
Styl: Extra Special Bitter
Pasteryzacja: nie
Zawartość alkoholu: 5,2% obj.
Ekstrakt: 13,0%
Cena: 9zł (lane)
Pojemność: 0,33 l

Ogólna ocena:

Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com