Robinsons Brewery - Trooper

You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
Te słowa rozpoczynające utwór "The Trooper" brytyjskiej grupy Iron Maiden, nagrany w 1982 roku, powinien znać każdy fan heavy metalu. Legendarne brzmienie gitar i nieśmiertelny wokal Bruce'a Dickinsona charakteryzują całą twórczość "Żelaznej Dziewicy". Tematem samego utworu jest słynna szarża kawalerii podczas bitwy nad Bałakławą w czasie wojny krymskiej. Zainspirowani twórczością Iron Maiden oraz tytułowym utworem, piwowarzy z angielskiego browaru Robinsons postanowili uwarzyć piwo dedykowane heavy metalowej grupie. Zostały do niego użyte m.in. chmiele Bobec, Goldings oraz Cascade, a jak informuje etykieta piwo pełne jest charakteru oraz cytrusowych nut smakowych. Podkręcając regulator w głośnikach oraz przelewając "Kawalerzystę" do szkła siadam do degustacji. Jak smakuje "Trooper"? Czy piwo godne jest legendarności brytyjskiej grupy? Zapraszam.


Zapach - bardzo słodowy, a także ziołowy. Lekko cytrusowy. 

Kolor - ciemno-miedziany. Piwo przejrzyste.

Smak - wpierw zaskakuje goryczka na średnim, ale bardzo wyważonym poziomie. Później w piwie pojawiają się lekkie cytrusowe akcenty. Można śmiało powiedzieć, że jest ono w pewnym stopniu słodkie, a przede wszystkim bardzo treściwe. Goryczka rozwija się z każdym następnym łykiem. Występują tu lekko żywiczne, ziołowe aromaty, a także drobny posmak drożdży. Trooper to bardzo dobrze, wręcz ekstremalnie pijalne piwo. Jak dla mnie jest ono wyśmienite. Nie wydaje się zbyt ciężkie, a przede wszystkim ma swój charakter.

Piana - na niskim poziomie. Wysycenie - niskie.

Trooper to piwo wyśmienicie oddające charakter grupy Iron Maiden. Ma "pazur", jest ekstremalnie pijalne - można je pochłaniać tak jak muzykę brytyjskich heavy-metalowców. Lekko cytrusowe, a także ziołowe aromaty w połączeniu z wyważoną goryczką są niczym riffy gitarowe samego Dave'a Murraya. Bardzo gorąco polecam!


Podsumowanie:
Styl: English Pale Ale
Pasteryzacja: tak
Zawartość alkoholu: 4,7% obj.
Ekstrakt:brak danych
Cena: 13zł
Pojemność: 0,5 l
Ogólna ocena:
Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com