Sachsenberg - RAF IPA


Nadszedł ten moment, nadeszła ta chwila. Piwna Zwrotnica z dniem dzisiejszym liczy sobie już 50 opisanych piw. Można śmiało powiedzieć, że to takie małe święto - niecałe 5 miesięcy i już taka liczba recenzji. Mam nadzieję, że z każdym wpisem będzie coraz lepiej. A dziś piwo dość ciekawe - India Pale Ale dedykowane polskim i czeskim lotnikom służącym w RAFie w trakcie II wojny światowej. RAF IPA została stworzona przez kontraktowy browar Sachsenberg z Czeskiego Cieszyna. Niestety, z samej etykiety nie można się zbytnio dowiedzieć nic o chmielach użytych do tego piwa, co jest wielką szkodą. A jak smakuje lotnicza IPA? Zapraszam.

Zapach - lekko słodkawy, lekko bananowy i śliwkowy.

Kolor - brązowy, mętny, ciemno-karmelowy.

Smak - goryczka na niskim poziomie, a sam smak dość ciekawy. Momentami w piwie pojawia się lekka metaliczność. IPA jest dość karmelowa, smakuje nieco jak suszone owoce, a chwilami pojawiają się także miodowe smaczki. Piwo to bardziej podobne jest do piw belgijskich niż do jasnego cytrusowego IPA. Smak i zapach dość odmienny od powszechnie znanych przedstawicieli tego gatunku. Po dłuższym łyku w ustach pozostaje lekki cierpki posmak.

Piana - lekka warstwa na powierzchni. Wysycenie - niskie.


RAF IPA to gęste i treściwe piwo, które nie za bardzo można określić mianem India Pale Ale. Bardziej przypomina w smaku piwa belgijskie, jest ono słodkawe, momentami pojawiają się suszone owoce. Ciekawe, ale tak naprawdę nic wielkiego. Mogło być lepsze.

Podsumowanie:
Styl: India Pale Ale
Pasteryzacja: nie
Zawartość alkoholu: 7,1% obj.
Ekstrakt: 17%
Cena: 7,20 zł
Pojemność: 0,5 l

Ogólna ocena:

Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com