Artezan/Piwoteka Narodowa - Czerwony Kapturek

Była sobie raz mała śliczna dziewczynka! Każdy, kto na nią spojrzał, pokochać ją musiał zaraz.
Te słowa rozpoczynające jedną z baśni braci Grimm, znalazły swoje miejsce także na etykiecie najnowszego piwa z Browaru Artezan uwarzonego na zlecenie Piwoteki Narodowej z okazji jej II urodzin. Tym piwem jest właśnie Czerwony Kapturek Etykieta ciekawie zaprojektowana, nawiązuje do Dziadka Mroza (RIS uwarzony także dla Piwoteki), a dzięki swojej prostocie i elegancji czyni piwo bardziej ekskluzywnym. Kapturek jest piwem wyróżniającym się spośród innych, jest to piwo pszeniczne z dodatkiem hibiskusa. W składzie znalazł się także m.in. owies. Czy każdy kto spróbuje tego piwa, pokochać je musi zaraz? Zapraszam.


Zapach - lekko pszeniczny i drożdżowy. Co najważniejsze, bardzo kwiatowy i przez to przyjemny. Aromat bardzo miło wodzi za nos.

Kolor - podobny do barwy soku grejpfrutowego.

Smak - przede wszystkim obecna goryczka, na dość dobrze wyważonym poziomie. Występują lekko kwaskowate posmaki, a piwo jest przy tym także lekko musujące. Po dłuższym łyku Kapturka, na języku pozostaje bardzo miły posmak, który z każdą chwilą się potęgują - wydaje mi się, że to jest właśnie dodany do piwa hibiskus. Występuje lekka słodycz, a także drobne smaczki drożdżowe. Czerwony Kapturek to piwo bardzo ciekawe samo w sobie, jest zgoła odmienne od typowych piw pszenicznych, a poprzez swój kwiecisty dodatek, staje się piwem idealnym na wiosnę. Z każdą chwilą wydaje się rozwijać jak pączki kwiatów, a poprzez to potęguje się radość przy piciu tego piwa. I na sam koniec trzeba też podkreślić, że jest to piwo lekkie i w sam raz na ciepłe słoneczne dni.

Piana - przy nalewaniu bardzo bogata, później pozostaje średniej grubości warstwa. Wysycenie - średnie, a bąbelki gazu są dość dobrze wyczuwalne.

Artezan po raz kolejny bardzo miło mnie zaskoczył. Mogę śmiało powiedzieć, że czuję się zakochany w Czerwonym Kapturku. Piwo jest lekkie, kwiatowe i bardzo radosne. Bardzo polecam :)Podsumowanie:
Styl: Weizen
Pasteryzacja: nie
Zawartość alkoholu: 5,5% obj.
Ekstrakt: 13%
Cena: 10zł (+20zł przesyłka)
Pojemność: 0,5 l
Ogólna ocena:


0 comentários:

Prześlij komentarz