Left Hand - Milk Stout

Dzisiaj na blogu o kolejnym z zagranicznych piw - tym razem Milk Stout z Left Hand Brewery - browaru ze stanu Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Milk Stout to styl piwa, który w odróżnieniu od klasycznego Stouta ma pewien dodatek w postaci laktozy - cukru mlecznego - dzięki czemu piwo jest słodsze, bardziej kaloryczne i bardziej mleczno-kawowe. Piwo to powinno być dobrym kompanem słodkich potraw i deserów - zapraszam do lektury! Dodatkowo zmieniła się grafika bloga, zmieni się także troszkę styl wpisów, ale o tym troszkę później.


Zapach - przede wszystkim delikatny. Kawowy, a także czekoladowy.

Kolor – czarny, nieprzezroczysty.

Smak – bardzo mleczny, dobrze wyczuwalna jest laktoza. Milk Stout z Left Hand'a jest przyjemnie kawowy, a goryczka, która jest dość wyraźna, miło rozpływa się po ustach. Brak jest ziemistego posmaku znanego z klasycznych Stoutów. Jest to wytrawne piwo, które bardzo dobrze nadaje się jako coś słodszego - np. jako deser :)

Wysycenie – niskie, piana – niska, tworzy drobny pierścień.

Milk Stout z Left Hand Brewery to dobre piwo, którego warto spróbować. Zachowuje dobry poziom goryczki, wytrawność, a jednocześnie lekkość i słodycz, która jest dosłownie "w sam raz". Milk Stout to piwo, może nie rewelacyjne, ale zasługujące na dobrą notę.
 
Podsumowanie:
Styl: Milk Stout
Pasteryzacja: tak
Zawartość alkoholu: 6,0%
Ekstrakt: brak danych
Cena: 12,00zł (Piwa regionalne - ul. Mariacka, Katowice)
Pojemność: 0,355 l

Ogólna ocena:

Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com