Ciechan - Stout

Było już o Stoucie ze słodem whisky, za niedługo będzie o Milk Stoucie z Left Hand Brewery, a dzisiaj o klasycznym wydaniu Stouta z Browaru Ciechan. Piwo zadebiutowało w 2008 roku, w moje ręce wpadło już jakiś czas temu, ale dopiero teraz nadeszła chwila, by znalazło się na Piwnej Zwrotnicy - zapraszam do przeczytania krótkiej recenzji ciechanowskiego Stouta.


Zapach - aromatyczny oraz lekko karmelowy. Wydaje się lekko wytrawny.

Kolor - piękna czerń irlandzkiego piwa.

Smak - goryczka na średnim poziomie. Występują posmaki mocnej kawy, karmelowe, a także lekko wytrawne akcenty. Jest to ciężkie ciemne piwo, momentami wydaje się wodniste. Goryczka staje się mocniejsza z każdym łykiem. Chwilami wyczuwalna jest naprawdę znikoma słodycz.

Wysycenie - niskie, piana - nie udało się uzyskać zbyt ładnej - na niskim poziomie, pozostawia tylko pierścień wokół szkła.

Ciechan Stout nie jest może idealnym przedstawicielem typu Irish Dry Stout, ale nie jest źle - piwo jest dość ciekawe, gdyby je trochę dopracować to było by na piątkę. Póki co, warte spróbowania, chociaż szału nie ma - nie mniej zasługuje na pozytywną notę.

Podsumowanie:
Zawartość alkoholu: 5,4%
Ekstrakt: 15%
Cena: brak danych
Pojemność: 0,5 l

Zapach: aromatyczny, lekko wytrawny, karmelowy.
Kolor: czerń.
Smak: posmaki mocnej kawy, karmelowe, a także lekko wytrawne akcenty

Ogólna ocena: 
4/6


0 comentários:

Prześlij komentarz