Flying Dog - Raging Bitch

Dzisiaj będzie o pierwszym z amerykańskich piw, które pojawią się na Piwnej Zwrotnicy. Wieczorem, gdy już większość ludzi wróciła do domów, a ulice opustoszały, postanowiłem wyjść na krótki spacer, który w pewnym momencie dość szybko przerwała mi swoim warczeniem "Wściekła Suka" wyskakując z pobliskich krzaków. Co zrobić... Wróciłem do domu i z otwieraczem w ręku zabrałem się za jej obezwładnianie i starałem się wyjść z tego spotkania żywo. Co z tego wynikło? Zapraszam do lektury. Jako ciekawostkę dodam, że "Raging Bitch" to piwo które zostało stworzono na 20. rocznicę uruchomienia browaru, a uwarzono je w stylu Belgian-Style India Pale Ale.


Zapach - cytrusowy, lekko różany. Zapach stanowi bardzo ważną część tego piwa - jest to bardzo ciekawy aromat (części nie potrafię określić).

Kolor - złoto-pomarańczowy.

Smak - bardzo mocna goryczka, w pierwszym momencie wyraźne są akcenty cytrusowe, później pojawiają się te bardziej wytrawne. Goryczka pięknie rozpływa się w ustach z każdą chwilą wzmacniając się. W tle pojawiają się wytrawne, lekko owocowe akcenty. Piwo bardzo miło "wykręca mordę" - w pozytywnym tych słów znaczeniu. Wyczuwalne też są przyjemne drożdże, a całe piwo przedstawia się naprawdę wyśmienicie.

Wysycenie - średnie, piana - średnia, drobnoziarnista.

 "Raging Bitch" to bardzo dobre piwo z gatunku IPA - dość mocna (ale nie za mocna) goryczka miło współgra z drożdżami w tle oraz cytrusowo-owocowymi akcentami w całości smaku.

Podsumowanie:
Zawartość alkoholu: 8,3%
Ekstrakt: brak danych
Cena: 12,50zł (Piwa regionalne - ul. Mariacka, Katowice)
Pojemność: 0,355 l

Zapach: cytrusowy, lekko różany
Kolor: złoto-pomarańczowy.
Smak: dobra, mocna goryczka, cytrusowo-owocowe akcenty.

Ogólna ocena: 
5+/6
Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com