Mort Subite Gueuze

Nadeszła pora na dość ciekawy i oryginalny typ piwa - lambic - belgijskie piwo fermentacji spontanicznej. Mój przyjaciel zaprosił mnie ostatnio do wspólnej degustacji jednej z odmian lambica - piwa Gueuze z browaru Mort Subite. Pora więc na opisanie tego co zobaczyliśmy i jak nam to zasmakowało.


Zapach - owocowy. W pierwszej chwili człowiek zastanawia się czy nie kupił jakiegoś "taniego wina". Aromaty w tym piwie można porównać do szampana, wyczuwalny jest zapach jabłka i jeżyny.

Kolor - pomarańczowo-brązowa barwa, bardzo ładnie prezentująca się i zachęcająca do spróbowania samego lambica.

Smak - pijąc pierwszy łyk tego piwa można się poczuć jak przy piciu szampana, jednak z każdą następną chwilą piwo to prezentuje swoje coraz bogatsze cechy. Smak jest lekko kwaskowaty i owocowy, z czasem staję się cierpki. Jest bardzo delikatny i aromatyczny, dzięki czemu piwo pije się szybko nie czując wcale alkoholu.

Piwo jest mocno nasycone. Piana jest gęsta, przez cały czas utrzymuje się ponad pomarańczową barwą lambica. Piwo przez cały okres przebywania w szkle pięknie pracuje, cały czas budując pianę i wydobywając piękne, owocowe aromaty. Goryczka nie jest prawie wcale wyczuwalna. 

Dla mnie to bardzo ciekawe piwo i myślę, że w tym roku na Sylwestra chętnie kupię lambica w zastępstwie za szampana :)

Podsumowanie:
Zawartość alkoholu: 4,5%
Ekstrakt: nie podano
Cena: brak informacji
Pojemność: 0,3 l

Zapach: owocowy, jabłkowo-jeżynowy
Kolor: pomarańczowo-brązowy
Smak: kwaskowaty, lekko cierpki, owocowy, delikatnie słodki

Ogólna ocena:
5/6
Copyright © Piwna Zwrotnica - blog piwny. Designed by OddThemes and Seotray.com